Podsumowanie Konkursów

Informujemy, że podsumowanie konkursów organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) odbędzie się

5 czerwca 2018 (wtorek) o godz. 10.30

w budynku przy ul. Czackiego 2 .

Zapraszamy uczniów nagrodzonych w n/w konkursach wraz z opiekunami :

- Powiatowy Konkurs Ekologiczny

- Powiatowy Konkurs Matematyczny

- Powiatowy Konkurs Tłumaczenia Poezji Niemieckojęzycznej

- Powiatowy Konkurs Geograficzny

- Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Geograficznego

WYNIKI XII Powiatowego Konkursu Geograficznego „Odkryj Europę”,
który odbył się 14.05.2018 r.

Tytuł

Gimnazjum w Błażkowej

Sebastian Rozpara

Pełne wyniki Powiatowego Konkursu Geograficznego „Odkryj Europę”,

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i zapraszamy na podsumowanie konkursów organizowanych przez naszą szkołę, które odbędzie się

w dniu 5 czerwca 2018 (wtorek)
o godz. 10.30.

Zapraszamy serdecznie uczniów wraz z opiekunami .

Spotkanie z rodzicami

klasa 7d - 22.05.2018 - godz. 16.30 ,

sala - 38

Dla zdrowia

W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem nasz zespół badawczy w składzie Marlena Szpak, Oliwia Betlej, Nikola Przebięda z klasy 2e gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle pracuje nad projektem ,,Jak zapobiec nowotworom’’.

W wyniku wniosków z badań ankietowych wśród uczniów szkoły podstawowej oraz sondy ulicznej, przeprowadzonych wywiadów ze specjalistami w zakresie profilaktyki chorób onkologicznych, dostrzegliśmy potrzebę edukacji z zakresu zapobiegania chorobom nowotworowym u jaślan. Opracowaliśmy scenariusze przedsięwzięć prozdrowotnych dla uczniów szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle , dla dzieci z Ośrodka Pomocy Rodzinie i Szkole „ Arka Młodych” w Jaśle oraz zaplanowaliśmy oddziaływania wobec rodziców szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz dorosłych mieszkańców miasta Jasła.

Na terenie szkoły 24 04 2018 zrealizowaliśmy przedsięwzięcie prozdrowotne dla całej społeczności pod hasłem : „ Dzień Zdrowia”. Promowaliśmy w nim założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Wybraliśmy po długiej dyskusji z 12 sposobów Kodeksu kilka , które naszym zdaniem są najważniejsze dla nastolatka i należy na nie szczególne uwrażliwić rówieśników. Było to: przestrzeganie przed negatywnymi skutkami palenia papierosów, nawoływanie do zdrowego stylu życia związanego z właściwym odżywianiem, aktywnością ruchową. W ramach Dnia Zdrowia zespół badawczy zorganizował: Kiermasz Zdrowej Żywności, gry i zabawy promujące kulturę fizyczną, krótkie prelekcje na temat wyników swojej pracy badawczej oraz Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, oddziaływanie profilaktyczne za pomocą plakatów, ulotek profilaktycznych. Podzieliliśmy się swoją wiedzą również poza szkołą w Ośrodku Pomocy Rodzinie i Szkole „ Arka Młodych” w Jaśle.

Promowaliśmy zdobytą wiedzę poprzez quiz , plakaty, gry i zabawy, krótkie wystąpienie jak zapobiegać chorobie nowotworowej dla dzieci z Ośrodka.

22 03 2018 zrealizowaliśmy działania z profilaktyki antynowotworowej na rzecz rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz mieszkańców miasta było to: umieszczenie na holu szkoły plakatów promujących zdrowy styl życia, rozdawanie rodzicom oraz jaślanom ulotek informujących o 12 sposobach walki z rakiem. Działanie zespołu badawczego spotkało się z życzliwością i zainteresowaniem młodych i dorosłych .

Wyniki Konkursu ,,Czyste Środowisko-Czyste Wody a selektywna zbiórka odpadów”

,, Ziemia została Ci powierzona – zarządzaj nią mądrze”

7 maja 2018r. o godzinie 1000 w SP Nr2-Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle  rozpoczął się XIX Powiatowy Konkurs Ekologiczny  ,,Czyste Środowisko-Czyste Wody a selektywna zbiórka odpadów”.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach,   kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wiedzy na temat segregacji odpadów.

Potyczki konkursowe rozpoczął Pan mgr Kazimierz Mikrut, dyrektor Gimnazjum Nr 1  w Jaśle, który zachęcił młodych ekologów do budującej rywalizacji i życzył im powodzenia.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów reprezentujących gimnazja: Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum w Dębowcu, Gimnazjum w Osobnicy, Gimnazjum w Kołaczycach, Gimnazjum  w Osieku Jasielskim, Gimnazjum w Trzcinicy, ZSM nr3 Gimnazjum nr2 w Jaśle,  Gimnazjum nr4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1w Jaśle.

Konkurs był jednoetapowy. Uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań zamkniętych i dwóch pytań otwartych dotyczących działań zmierzających do ochrony wody i rozpoznawania symboli ekologicznych.

Konkurs decyzją Podkarpackiego Kuratora Oświaty uprawniony jest do wpisania na świadectwie - nagrodzeni uczniowie oprócz nagród rzeczowych uzyskują punkty preferencyjne przydatne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Po ocenie prac uczniów ustalono następujące wyniki konkursu:

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL